Firma BRECO Sp. z o.o. pragnie zainteresować Państwa naszym produktem, a mianowicie geowłókniną. Produkt ten wytwarzamy w oparciu o nowoczesny park technologiczny. Korzystając z wiedzy i umiejętności doświadczonej kadry produkcyjnej i wysokiej staranności o dochowanie rzetelności prowadzonych procesów technologicznych nasza firma uzyskała certyfikat CE nadany przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie , oraz Atest Higieniczny wydany przez Zakład Higieny Komunalnej w Warszawie.
Naszą geowłókninę noszącą nazwę handlową WIG produkujemy w oparciu o współpracę z zagranicznymi dostawcami surowca , którzy posiadają certyfikaty ISO na swoje produkty .
Do produkcji włóknin igłowanych wykorzystywane są:
100% włókna polipropylenowe,
100% włókna poliestrowe,
lub mieszanki tych włókien.
Nasza linia produkcyjna oparta jest technologii dwustronnego igłowania, a gotowy produkt charakteryzuje się następującymi parametrami:
szerokość wyrobu gotowego do 4800 mm,
gramatura wyrobu gotowego od 100 do 600 g/m2.
Struktura i właściwości geowłóknin umożliwiają jednoczesne wykorzystanie kilku funkcji w rozwiązaniach projektowych, jak na przykład powiązanie drenażu, filtracji i wzmocnienia.
Przykładem zastosowania geowłóknin jako warstw wzmacniających jest ich użycie jako:
zbrojenie gruntów w skarpach, warstw podłoża nasypów komunikacyjnych obejmujących drogi szybkiego ruchu, tymczasowe, dojazdowe, leśne itp.
Geowłókniny pracujące jako zbrojenie zwiększające wytrzymałość gruntu na naprężenia ścinające i dodatkowo pracujące jako filtry poprawiają własności gruntu, zwiększając stateczność konstrukcji geotechnicznej. Takie zastosowanie pozwala wzmocnić warstwę podłoża, co pozwala na zmniejszenie zakresu wymiany gruntów i zużycia materiałów kamiennych oraz wydłużenie okresu eksploatacji.
Wykorzystanie geowłóknin jako warstw separacyjnych służy zapobieganiu przemieszczania się gruntów w nasypie, stanowią one granicę między podłożem, a nasypem.
Geowłókniny są stosowane jako warstwy filtracyjne w korpusach zapór i wałów, w dnach zbiorników wody ograniczając wymywanie cząstek i ziaren piasku.